MIKORTÓL ÉRDEMES BEVEZETNI A TUDATOS BŐRÁPOLÁST GYERMEKEINK ÉLETÉBE?
Manapság a közösségi médiában már a tízen éves gyermekeinknek is bőrápolási rutinja van. Az elmúlt pár évben igen nagy népszerűségre tett szert a tudatos bőrápolás. És hogy mikortól érdemes elkezdeni gyermekinknek bevezetni ezt a rutint és hogyan alkalmazzuk a mindennapokban? Megkérdeztem három bőrápolási szakembert, akik a segítségünkre voltak a témában.
Egyértelmű válasz az volt, hogy ezt nem lehet elég korán elkezdeni! A gyermekek bőrét már csecsemőkorban tudatosan ápoljuk, hiszen odafigyelünk milyen fürdetőt és milyen elő/utó ápolókat használunk. Tudjuk, hogy mi a jó a babánk bőrének, és szeretnénk, hogy egészséges és szép legyen, testének azon része mely a legnagyobb védelmet nyújtja számára és egyben a legjobban ki van téve a kórokozóknak, baktériumoknak.
A szakvélemények szerint leginkább a pubertáskorban érdemes odafigyelni gyermekünk bőrápolására. Ebben a korszakban általában 10-12 éves kortól egészen 18 éves korig jelentős hormonváltozások zajlanak a szervezetükben. Ezek a hormonváltozások fokozzák a faggyútermelést, ami olajos/zsíros bőrhöz vezethet. Ez a bőrtípus megfelelő kezelés nélkül pedig csúnya pattanásokat/aknékat eredményezhet.
Az aknés bőrt, gyulladt pattanásokat nem szabad piszkálni, hiszen rossz kezelés/nyomkodás mellett egész életükben tartó pigment foltok/hegek válthatják fel e pattanások helyét. Ahogyan mi emberek sem vagyunk egyformák, így a bőrtípusunk is nagyban különbözik egymástól. Ebben a korszakban egy jó szakember, aki a bőrtípusunknak megfelelő termékekkel és hozzáértő szakértelemmel ápolja, bőrünket, rengeteget rövidíthet ezen az időszakon.
Érdemes felkeresni őket, hiszen a gyermekeket általánosságban nagyon is zavarják, ha csúnya a bőrük. Akadályozhatja őket a szociális kapcsolatok kialakításában és eredményezhet szorongást, bezártságot. Ebben az időszakban pedig kiemelten fontosak ezek a tényezők.
Összességében a tudatos bőrápolás és ennek rutinja a gyermekek életében már a kezdetektől fogva jelen van. Ha odafigyelünk rájuk és segítjük őket ezen az úton, később, felnőtt korukban nagyon hálásak lesznek érte.